Project Description
Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty
Jak się przygotować do wizyty?
Należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, szczególnie wyniki badań obrazowych – RTG, USG, MRI, TK. Jeżeli badania nie były wykonywane wcześniej, nie ma konieczności przeprowadzania ich przed pierwszą wizytą!
- Należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, który zapewni swobodę podczas badania i terapii.
Przebieg wizyty:
- Badanie podmiotowe (wywiad fizjoterapeutyczny) – jego celem jest zebranie od pacjenta wszystkich, ważnych dla procesu terapeutycznego, informacji. Wywiad jest podstawowym elementem wizyty, w czasie którego fizjoterapeuta dowiaduje się o rodzaju dolegliwości, jej rozwoju, objawach oraz o przebytym leczeniu.
- Badanie przedmiotowe (ocena postawy, testy funkcjonalne, badanie palpacyjne) – umożliwia zlokalizowanie problemu objawiającego się m.in. nieprawidłowością postawy, zaburzeniem napięcia mięśniowo-powięziowego, dolegliwościami bólowymi oraz ograniczeniem ruchomości w stawach. Dane zebrane podczas wywiadu i badania przedmiotowego stanowią punkt wyjścia do dalszego postępowania fizjoterapeutycznego i monitorowania efektów terapii.
- Diagnoza – w oparciu o wywiad i badanie przedmiotowe fizjoterapeuta znajduje przyczynę problemu i przedstawia pacjentowi plan leczenia.
- Terapia – fizjoterapeuta rozpoczyna terapię, dobierając metody i techniki lecznicze najbardziej odpowiednie dla danego pacjenta.
- Zalecenia – na koniec wizyty fizjoterapeuta przekazuje pacjentowi zalecenia w postaci ćwiczeń, działań profilaktycznych, które mają na celu zapobieganie nawrotom dolegliwości. Jeżeli wymagana jest kontynuacja terapii w Gabinecie, fizjoterapeuta uzgadnia z pacjentem wstępną ilość wizyt do przebycia
Godziny otwarcia
Pn – Pt | 8:00 – 20:00 |
Sobota | 10:00 – 15:00 |
Niedziela | 10:00 – 15:00 |